TEL. 606150605

Cyfrowe Studio Video

Archiwizacja nośników analogowych

Powstrzymać proces starzenia!!!

Czy masz w swojej domowej videotece kasety, które chciałbyś pokazać swoim dzieciom, a nawet wnukom? Niestety może Ci się to nie udać! Dlaczego? Kaseta VHS, jak powszechnie wiadomo, jest jedną z najmniej trwałych form zapisu obrazu. Jej żywotność jest oszacowana na zaledwie 10 lat! Proces niszczenia informacji przyspieszają dodatkowo takie urządzenia jak telewizory, kuchenki mikrofalowe, telefony komórkowe, które emitując pole elektromagnetyczne powoli, ale sukcesywnie rozmagnesowują taśmę. Ponadto nośnik magnetyczny podlega procesowi utleniania. Żeby tego było mało, taśma poprzez odtwarzanie w magnetowidzie jest narażona na szereg uszkodzeń mechanicznych (taśma ma bezpośredni kontakt w wirującą głowicą wizyjną oraz głowicą fonii oraz ulega stałemu zgniataniu przechodząc między osią napędową a rolką dociskową mechanizmu napędu taśmy.) Ostatecznie po paru latach, chcąc ożywić wspomnienia tak ważnych dla Ciebie momentów w życiu (ślub, chrzest, komunia) okazuje się, że masz problem z rozpoznaniem samego siebie i najbliższych. Obraz ewidentnie stracił ostrość, nasycenie barw znacznie się obniżyło, pojawiły się zaszumienia, a dźwięk uległ zniekształceniu. Czy jest na to jakaś rada?

Tutaj wychodzimy Tobie naprzeciw. Jedynym sposobem na ocalenie nagrań jest cyfrowa archiwizacja obrazu na płycie DVD. Płyta taka gwarantuje wielokrotny odczyt bez jakiejkolwiek utraty jakości. Nie trzeba jej przewijać (kaseta VHS powinna być przewinięta przynajmniej raz do roku), gdyż odczyt danych odbywa się za pomocą wiązki laserowej (brak fizycznego kontaktu z nośnikiem). Obecni producenci płyt DVD dają stuletnią gwarancję żywotności.

Firma DVD.MEDIA.PL w trosce o Twoje wspomnienia oferuje archiwizację VHS na płytę DVD. Koszt naszej usługi jest naprawdę niewielki, biorą pod uwagę to, że najważniejszymi chwilami Twojego życia będziesz mógł się dzielić ze swoimi wnukami, a nawet prawnukami.

DVD.media.pl oferuje nagrywanie płyt DVD z wszystkich produkcji video jak i materiałów powierzonych. Oferta obejmuje też usługi DVD dla innych filmowców. Płyty DVD kompatybilne z wszystkimi stacjonarnymi odtwarzaczami DVD.

 

 

PROMOCJA
Aktualnie wprowadziliśmy promocyjne ceny za archiwizację materiałów powierzonych. Cena za 1 godzinę zgranego materiału na DVD wynosi tylko 10 zł. W tą cenę wliczony jest koszt nośnika, etui oraz menu płyty z chapterami. Dodatkowo nadruk na płytę. Na jednej płycie można zmieścić do 3 godzin materiału bez strat na jakości filmu.
Chaptery to nic innego jak rozdziały. Za ich pomocą możemy w bardzo szybki i wygodny sposób poruszać się po materiale video znajdującym się na płycie. Kiedy zgrywamy film np. z wesela, można ustawić chaptery na: wstęp, przygotowania, ślub, życzenia itd. Wystarczy wraz z kasetą dostarczyć kartkę z listą rozdziałów i rzeczywistym czasem na kasecie video dla każdego rozdziału. Jeżeli kaseta zostanie dostarczona bez czasów, standardowo chaptery ustawimy co 10 min.
Obecnie jesteśmy w stanie zarchiwiozować wszystkie nośniki magnetyczne dostępne na rynku (VHS, SVHS, Video8, VHSC itd.) oraz nośniki magnetyczno-cyfrowe miniDV.